Otwarcie Domu Parafialnego

 

Dnia 3 maja 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Domu Parafialnego. Gościem specjalnym był Pan Dariusz Strugała - Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo, który współnie z Księdzem Proboszczem Jarosławem Kaczmarkiem dokonał uroczystego przecięcia wstęgi.

 

W wyremontowanym domu parafialnym oprócz miejsca do spotkań duszpasterskich znajduje się kawiarenka z biblioteczką, salka z zapleczem kuchennym, a nawet noclegowania dla pielgrzymów. Ponadto, wygospodarowano pomieszczenie na klubik dla dzieci i młodzieży, wyposażony w automaty do gry, stół do ping-ponga, projektor multimedialny oraz sprzęt nagłaśniający.

 

Burmistrz podkreślił, że docenia i popiera działania Księdza Proboszcza, który mając na uwadze potrzeby wspólnoty parafialnej podejmuje przedsiębiorcze inicjatywy, które pozwalają realizować pasje i rozwijać zainteresowania. Zdaniem Burmistrza taki "otwarty" dom parafialny to ewenement na skalę naszej gminy, a być może i powiatu.

 

Z okazji oficjalnego otwarcia Domu Parafialnego dziewczęta z Młodzieżowego Koła Caritas zaprosiły Parafian do kawiarenki nie tylko na tradycyjną kawę i ciasto... W tym wyjatkowym dniu przygotowały dla nas pyszną domową pizzę, która cieszyła się ogromnym powodzeniem, o czym świadczy ilość złożonych zamówień - ponad 50 sztuk!

 

Zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzania klubiku w Domu Parafialnym:

 

Wtorek 16.00 - 19.00

Czwartek 19.00 - 20.30

Sobota 12.00 - 16.00